Rękawiczki na siłownię

Wyświetlanie jednego wyniku

Rękawiczki na siłownię – zwiększ bezpieczeństwo i efektywność treningu

Rękawiczki na siłownię to wyposażenie osób trenujących w klubie sportowym czy domowej siłowni. Są świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o podrażnienia skóry jakie pojawiają się na dłoniach podczas treningu ze sprzętem.

 Większość miłośników fitnessu zaopatruje się w dobrą parę rękawiczek zaprojektowanych przede wszystkim po to, aby zapobiegać powstawaniu bolesnych odcisków i pęcherzy, o które bardzo łatwo np: podczas kontaktu dłoni z obciążoną sztangą. Te specjalnie zaprojektowane rękawice treningowe mogą zmniejszyć nacisk na dłonie podczas korzystania z szerokiego asortymentu ciężarów. Także zapewniają dobrą przyczepność podczas podnoszenia, co może zapobiec wypadkom lub urazom. Dodatkowo, w czasach, gdy wszyscy są bardziej niż kiedykolwiek świadomi zarazków, rękawiczki stanowią mentalną barierę między dłońmi a wspólnym sprzętem na siłowni (chociaż nie zastępują dokładnego mycia rąk przed i po treningu!).

Czy warto stosować rękawiczki na siłownię?

Tak jak każdy rodzaj rękawic, stosowanie rękawiczek treningowych niesie za sobą wiele korzyści|:

  • Stanowią barierę zabezpieczającą przed bezpośrednim kontaktem dłoni z często chropowatą powierzchnią gryfu. Skutkuje to brakiem występowania odcisków i pęcherzy na wewnętrznej części dłoni.

  • Podczas intensywnego treningu nasze dłonie się pocą i stają się śliskie. Rękawiczki sportowe zapewniają pewny chwyt, dzięki czemu zmniejszają ryzyko wyślizgnięcia się hantli z dłoni. Poprawiają komfort treningu, a co się z tym wiąże jego wydajność, gdyż możemy skupić swoją uwagę na prawidłowym wykonaniu ćwiczenia.

  • Trening z dużym obciążeniem w znacznym stopniu obciąża nadgarstki, co może wywołać jego kontuzję. Rękawiczki z usztywnieniem nadgarstka w znacznym stopniu zwiększają bezpieczeństwo i zmniejszają ryzyko jej powstania. Odpowiednio usztywniony nadgarstek porusza się w bezpiecznym zakresie ruchów.   

W naszej ofercie przedstawiamy rękawice do podnoszenia ciężarów zarówno dla entuzjastów treningu siłowego, jak i początkujących na siłowni.

Koszyk
Scroll to Top