Akcesoria bokserskie

Akcesoria bokserskie. 8 najlepszych urządzeń treningowych do boksu

Już od kilku lat boks należy do jednych z najchętniej wybieranych sportów walki. Jest widowiskowym sportem, który przyciąga wielu pasjonatów. Osoby trenujące boks wyróżniają się nie tylko wyrzeźbioną, sportową sylwetką, ale także zwinnością, refleksem i doskonałą kondycją. Treningi wymagają odpowiedniego przygotowania, a w tym pomocny jest odpowiedni sprzęt. Akcesoria bokserskie różnią się między sobą konkretnymi parametrami, a wybór odpowiednich pozwala na zrównoważony i efektywny trening.

Akcesoria bokserskie – na co zwracać uwagę?

Zakup specjalistycznego sprzętu jest niezbędny dla zachowania bezpieczeństwa i efektywności treningu. Ekwipunek każdego boksera składa się z kilku podstawowych akcesoriów, które dobierasz w sposób indywidualny dla każdej osoby. Przy podejmowaniu decyzji warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Boks jest sportem, gdzie często używa się duże pokłady siły. Z tego względu ważne jest, by wszystkie akcesoria bokserskie były wykonane z wytrzymałych materiałów. Pozwoli to na dłuższe użytkowanie, co jest znacznie bardziej ekonomiczne, niż kupno kilku rodzajów taniego, niewytrzymałego sprzętu.

Wybierając rękawice i kask, najważniejszą kwestią jest odpowiedni dobór rozmiaru. Kask ochrania głowę, przez co musi być do niej idealnie dopasowany. Pozwala to nie tylko na komfort treningu, ale także na bezpieczeństwo.

Worek bokserski powinien być przystosowany do warunków treningów oraz do osoby trenującej. Najważniejsze parametry, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę, to m.in. rozmiar i waga worka oraz jego średnica i rodzaj. Osoby, które dopiero rozpoczynają treningi, nie powinny decydować się na zbyt duże i ciężkie worki treningowe. Ważny jest również materiał, z którego wykonany jest worek treningowy – najbardziej wytrzymałe są modele wykonuje się naturalnej skóry, jednak są one również najdroższe.

8 najlepszych urządzeń treningowych do boksu

Obecnie produkowanych jest wiele akcesoriów i sprzętów pomocnych przy treningach bokserskich. Kilka z nich uznaje się jednak za najbardziej pomocne podstawy każdego boksera, które pomagają poprawiać swoje wyniki bokserskie nie tylko amatorom, ale także profesjonalistom. Do najlepszych z nich należą:

  • Rękawice bokserskie – Są podstawą rozpoczynania treningów bokserskich. Odpowiednio dobrane rękawice, pozwalają we wzmacnianiu siły uderzenia, a także w ćwiczeniach odpowiedniego chwytu.
  • Packi treningowe.
  • Worek treningowy – Pozwala na ciągły rozwój siły i wytrzymałości. Powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, który pozwoli na długie treningi wielokrotnego uderzania. Dobrej jakości worki bokserskie mogą służyć nawet przez wiele lat.
  • Taśmy bokserskie – Ich celem jest zapewnianie dłoniom ochrony. To podstawa wyposażenia każdego boksera. Powinny mieć odpowiednią długość, która pozwoli na zapewnienie jak najwyższej ochrony wewnątrz rękawicy bokserskiej.
  • Rękawice przyrządowe na worek bokserski – Ich głównym przeznaczeniem jest trening z wykorzystaniem worka bokserskiego lub tarcz bokserskich. Zwykle mają mniej wyściółki niż tradycyjne rękawice bokserskie. Są twardsze, przez co uderzenia bywają znacznie mocniejsze niż w rękawicach bokserskich.
  • Piłka refleksowa – Jest przydatna w treningu całego ciała. Wzmacnia ruchy rąk, oczu oraz koordynację i szybkość. Treningi z jej wykorzystaniem pomagają w uzyskiwaniu świadomości własnego ciała i ruchów, co jest niezwykle ważną kwestią w treningach bokserskich.
  • Tarcze treningowe – Używa się ich w wielu sportach walki, także w boksie. Treningi z ich wykorzystaniem pozwalają na ciągłe rozwijanie odruchów walki, które są przydatne na ringu. Uznaje się je za jedne z najbardziej realistycznych symulatorów prawdziwych walk bokserskich.
  • Skakanka – należy do kategorii ćwiczeń cardio, wzmacniających cały organizm. Pomaga w poprawie kondycji i koordynacji ciała, a treningi z jej wykorzystaniem budują szybkość i sprawność każdego ruchu. 
Koszyk
Scroll to Top