Jak trenować boks w domu? Wybierz sprzęt

Jak trenować boks w domu. Zobacz jaki sprzęt kupić

Jak trenować boks w domu? Nie bez przyczyny popularność boksu stale rośnie. To jedna z najstarszych form walki, znana już w starożytnej Grecji. W przeszłości uważana za brutalną, a dziś dostępna dla każdego. Wynika to z obowiązujących reguł. Dawniej walczono na gołe pięści, dopiero później wprowadzono rękawice i sprecyzowano zasady. Obecnie jest to forma aktywności odpowiednia zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i dzieci. Dołączyła też do grona dyscyplin olimpijskich. To doskonały sposób, aby ukształtować sylwetkę, poprawić kondycję oraz wzmocnić całe ciało. Co więcej, trening bokserski pozwala rozładować napięcie po ciężkim dniu i pozbyć się negatywnych emocji.

JAK TRENOWAĆ BOKS W DOMU? ODPOWIEDNI UBIÓR TO PODSTAWA

Zwykły dres, krótkie spodenki, a może legginsy? Przede wszystkim strój ma być wygodny, nie może krępować ruchów, musisz czuć się w nim swobodnie. Dlatego dobrą opcją są przewiewne krótkie spodenki na gumkę, które zapewnią odpowiednią termoregulację.

Podczas treningu temperatura ciała wzrasta, więc najlepiej sprawdzi się koszulka bez rękawów, która zapobiegnie przegrzaniu. Warto również zaopatrzyć się w lekkie buty sportowe. Na sali treningowej nie są potrzebne, ponieważ na macie ćwiczy się boso. Natomiast w domu jak najbardziej się przydadzą.

WOREK BOKSERSKI

W boksie nie stosuje się kopnięć, więc do treningu wystarczy tyle miejsca, żeby swobodnie wyprowadzić uderzenie. Na początek warto zdecydować się na worek klasyczny. Worek bokserski do domu o wysokości 130 cm będzie wystarczający na początek. Jego wysokość powinna pozwalać na bezpieczne zawieszenie go.

Dostępne są również warianty stojące, które można ustawić w dowolnym miejscu lub typu gruszka, gdy przestrzeń jest ograniczona. Model należy dostosować do poziomu zaawansowania. Jego waga powinna być zbliżona do ćwiczącego, ale to zależy od celu treningu. Lżejsze służą do budowania szybkości, a cięższe siły.

RĘKAWICE

Najczęstszym wyborem rękawic do treningu z workiem są takie o rozmiarze 10 uncji. Innych używa się w trakcie sparingów. Warto pamiętać, że im cięższe, tym lepszą ochronę zapewniają. Wraz z rękawicami warto zaopatrzyć się w owijki, które ograniczą wchłanianie się potu w rękawice. Usztywniają dodatkowo dłoń, co zapobiegnie otarciom i zabezpieczy stawy. W przeciwieństwie do rękawic można je prać, więc zapewnią odpowiedni poziom higieny.

Trening bokserski w domu

BOKS W DOMU? OD CZEGO ZACZĄĆ TRENING?

Jak trenować boks w domu? Rękawice i wygodny strój dopasowane, a worek czeka zamocowany. Tylko co dalej? Na początek warto udać się trening z profesjonalistą, aby poznać właściwą technikę. Dalej można doskonalić umiejętności samodzielnie.

Trener pomoże uniknąć błędów, które raz nabytych ciężko się pozbyć, gdy wejdą w nawyk. Jednak nie jest to jedyna droga. Obecnie można zacząć trening bokserski w domowym zaciszu. W Internecie znajduje się wiele filmów instruktażowych dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z boksem.

Koszyk
Scroll to Top