Rękawice bokserskie dla amatorów i profesjonalistów – jakie wybrać?

Boks to ciągłe przełamywanie barier i walka z samym sobą. Praca mięśniowa w trakcie wykonywanych treningów mobilizuje cały organizm, rozwijając je i dostosowując do bogatego zakresu zadań. Intensywność wykonywanych ćwiczeń jest bardzo wysoka, a początki mogą być dla amatorów niezwykle trudne. Kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt pierwszych treningów to prawdziwy test sprawdzający, czy dana osoba nadaje się do uprawiania tego rodzaju sportu i czy wykazuje zainteresowanie systematycznymi treningami.

Rękawice bokserskie dla amatorów

Niektóre osoby tracą entuzjazm, zanim przygoda ze sztukami walki w ogóle się rozpocznie. Odpuszczają w momencie opanowywania podstaw wyprowadzania ciosów i poruszania się, jednak ten etap jest niezbędny w podejmowaniu dalszych działań. Kiedy amator uzyska podstawowe umiejętności ruchowe i nie straci zainteresowania, śmiało może rozglądać się za doborem odpowiedniego sprzętu, który pomoże mu w dalszym rozwoju sportowym.

Jeżeli etap opanowania podstawowych umiejętności jest już za Tobą, a na myśl o kolejnych treningach niecierpliwisz się, to jest to odpowiedni moment aby zdecydować się na dobór i zakup odpowiedniego dla Ciebie sprzętu. Na rynku dostępnych jest wiele rękawic wyprodukowanych przez różne firmy. Różnią się od siebie głównie materiałem z jakiego zostały wykonane, rozmiarem, rodzajem zapięcia i kolorem. Dostosowane są także odpowiednio do płci oraz grup wiekowych.

Rękawice bokserskie dla amatorów czy profesjonalistów?

Cena i jakość – trzeba znaleźć złoty środek

Ceny rękawic są różnorodne. Choć niektórzy twierdzą, że najlepiej jest sięgnąć od razu po najlepszy model, często są w błędzie. Jeżeli możesz sobie pozwolić na większy wydatek i jesteś pewien tego, że ten sport jest dla Ciebie odpowiedni, to oczywiście nikt Ci nie zabroni inwestowania w rękawice z najwyższej półki finansowej. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportami walki posiada dylemat, jaki sprzęt wybrać i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak jeśli wiesz na co zwrócić uwagę to na polskim rynku znajdziesz dobre rękawice bokserskie dla amatorów w korzystnej cenie.

Prawda jest taka, że kupując najtańsze rękawice często ryzykujemy tym, że po niedługim czasie użytkowania mogą zwyczajnie się rozpaść. Przepłacenie również może okazać się problematyczne. Wiele osób użyje rękawic zaledwie kilka razy, a następnie zrezygnuje ze swojej przygody z tym sportem. Kupowanie rękawic od zagranicznych marek często jest strzałem w kolano. Ich cena zależna jest w głównej mierze od kosztów logistycznych i marketingowych, przez co zwyczajnie przepłacamy, a jakość nie jest równa swojej cenie.  Najtańszy sprzęt (mimo korzystnej kwoty) również ma swoje wady. Takie modele często posiadają słabej jakości piankę amortyzującą, która niedostatecznie spełnia swoją funkcję. Dodatkowo bywają często źle wyprofilowane, co może utrudniać ćwiczenie odpowiedniego zaciśnięcia pięści. Nadgarstki mogą być bardziej narażone na kontuzję, ze względu na niestabilne usztywnienie.

Rękawice zapinane na rzep czy wiązane?

Dla osób początkujących zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą rękawice zapinane na rzep, ponieważ ułatwi to ich samodzielne zakładanie. Zawodowi bokserzy podczas treningów również często sięgają po rozwiązanie tego typu, ze względu na wygodę użytkowania. Pamiętaj, że sznurowadła zapewniają większe wsparcie dla nadgarstka i sprawiają, że rękawice są bardziej dopasowane do ręki. Z tego powodu też zwykle używają ich jedynie profesjonaliści.

Rękawice skórzane czy syntetyczne?

Osoby początkujące najczęściej sięgają po rękawice syntetyczne, ponieważ są one zwykle tańsze. Jeżeli trenujesz rekreacyjnie, będzie to odpowiednia opcja dla Ciebie. Warto jednak pamiętać, że materiał, z jakiego wykonany jest sprzęt wpływa na trwałość i komfort użytkowania. Jeżeli planujesz trenować regularnie – sięgnij po rękawice z naturalnej skóry. Zapewnia ona lepszą wentylację, dzięki czemu ręce mniej się pocą i rozgrzewają. Dodatkowo skóra jest trwalsza od syntetyków. 

Koszyk
Scroll to Top